V nedeľu 11.mája 2025 sa na námestí v Bojnej konalo milé predstavenie pri príležitosti Dňa matiek. Žiaci 1. a 2.ročníka si pod vedením svojich p. učiteliek pripravili pestrý program plný básní, piesní, dojímavých slov a tancov, ktoré venovali svojim mamičkám a starým mamám za ich nekonečnú lásku a starostlivosť.
Novinky
Vystúpenie ku Dňu matiek 11.5.2025
- 7
Deň Európy - Projektové vyučovanie
Pri príležitosti Dňa Európy, ktorý je 9. mája, mala 8. A projektové vyučovanie, v ktorom sa venovali krajine, ktorú si sami zvolili. Každá skupina sa venovala inej téme, ako napríklad národné jedlá, kultúra, šport, história či základné informácie o krajine. Ich úlohou bolo spracovať zvolenú krajinu, ktorou bolo Taliansko, rôznou formou. Bolo na ich, v akej forme urobia výstup zo svojej témy. Mohli si zvoliť myšlienkovú mapu, kvíz, pesničky, básničky, vytvoriť video, zahrať krátku scénku, alebo pripraviť rozhovor. Výberom metód, ktorý je pre nich vhodný sa tak projektové vyučovanie nieslo v personalizovanom štýle. Po piatich vyučovacích hodinách si svoje výstupy odprezentovali a navzájom sa ohodnotili. Rozvíjali zručnosti a kooperovali počas celého dňa.
Okresné kolo speváckej súťaže Slávik Slovenska
Dňa 6.mája 2025 sa v Topoľčanoch konalo okresné kolo speváckej súťaže Slávik Slovenska, ktorá už tradične podporuje lásku detí k ľudovej piesni. Tejto súťaže sa z našej školy zúčastnili traja žiaci, ktorí postúpili zo školského kola - Miroslava Molnárová z 2.A, Ema Mihalovičová zo 6.A a Richard Schuster zo 7.A. Ema Mihalovičová získala 1. miesto a postupuje do krajského kola. Richard Schuster sa umiestnil na 2. mieste. O klavírny sprievod sa postarala p. uč. Alena Laudonová z Cirkevnej ZUŠ sv. Lukáša.
Výsledková listina školy Testovanie 9 2025
Literárna exkurzia – Brodzany a Uhrovec
23. 4. 2025 sme so žiakmi 7. a 9. ročníka absolvovali literárnu exkurziu. Najskôr sme navštívili renesančný kaštieľ v Brodzanoch, ktorý je od roku 1979 sídlom Slovenského múzea A. S. Puškina. Tu sa žiaci dozvedeli, že majiteľom brodzianskeho kaštieľa bol v 19. storočí rakúsky diplomat Gustav Friesenhof s manželkou Alexandrou N. Gončarovovou, sestrou Puškinovej manželky Natálie, ktorá tu po smrti manžela často trávila čas so svojimi deťmi. V ďalšej časti expozície sa žiaci dozvedeli, aký vplyv mala tvorba A.S. Puškina na slovenskú literatúru a oboznámili sa aj s jeho životom a tvorbou.
Ďalšou zastávkou bol Uhrovec, kde sme navštívili rodný dom Ľudovíta Štúra a Alexandra Dubčeka, ktorý je národnou kultúrnou pamiatkou.
11