Navigácia

Otvorená škola

Projekt Otvorená škola - Po chodníčkoch našich predkov

Bojná bola v minulosti významné mestečko a jej obyvatelia si hrdosť na svoje rodisko napriek nepriazni uplynulých desaťročí zachovali dodnes. Vďaka novým objavom sa obec Bojná razom dostala do pozornosti vedcov, novinárov i laickej verejnosti zo Slovenska i zahraničia.
Historické objavy, ktoré sa našli v katastri našej obce, možno považovať za prelomové nielen z regionálneho, ale i národného, ba dokonca európskeho hľadiska. Nálezy v Bojnej významne obohatili slovenské dejiny. Prirovnaním možno povedať, že to, čo vo svete nápojov znamená Coca-Cola, dnes Bojná znamená vo svete slovenských historických nálezov.
Preto sme sa rozodli v rámci projektu „Otvorená škola“, ktorý vyhlasuje Ministerstvo školstva SR, zapojiť aj našu školu do týchto aktivít.
 
Výstupy z nášho projektu – „Po chodníčkoch našich predkov“ - by sme Vám teraz chceli predstaviť na týchto stránkach. Našou úlohou bolo tieto nálezy a dianie v Bojnej zdokumentovať a za pomoci modernej výpočtovej techniky priblížiť spolužiakom a  ostatným záujemcom o históriu.
Prajeme  Vám veľa zábavy pri prezeraní tejto stránky, ktoré dokumentujú naše cesty po stopách minulosti.
Záverom ďakujeme všetkým, ktorí nám pomohli, a to najmä OcÚ v Bojnej a pracovníkom Archeologického ústavu SAV v Nitre, s ktorými sme boli vo veľmi intenzívnom kontakte.
 
FOTOMATERIÁL:
 
 
VIDEOMATERIÁL:
 
Výskum v teréne - Hradisko Valy (september 2008)


Vystúpenie Chrámového zboru Kostola všetkých svätých v
Bojnej na otvorení výstavy o Bojnej v Moravskom zemskom muzeu v Brne


Otvorená škola - po chodníčkoch našich predkov (v PC učebni)


NAPÍSALI O NÁS:
Slovensko:
Česká republika:

 

Novinky

Kontakt

 • Základná škola, Bojná 76
  956 01 Bojná 76
  okres Topoľčany • Telefón/Fax: +421385373334
  +421385373285
  0911985402
  Školská jedáleň
  + 421385373387Fotogaléria