Vitajte na stránkach našej školy!

Prihlasovacie meno:
Heslo:
komunikujem so serverom, počkajte, prosím
  • Na odpade nám záleží!

Vyhodiť a viac sa nestarať? To nie je náš štýl! Zaujíma nás, kam putujú odpadky po tom, keď ich vyhodíme do koša, a preto sme navštívili spoločnosť NEHLSEN-EKO, ktorá sa zaoberá odpadovým hospodárstvom. Ukázali, vysvetlili, aj si nás vyskúšali a skúškou sme prešli! Poučení a so sladkou odmenou v rukách sme tak odchádzali plní nadšenia a zaujímavých informácií.

• Do súťaže v zbere starých mobilov v rámci projektu „RECYKLOHRY“ sa v októbri zapojilo 12 žiakov našej školy a priniesli spolu 139 starých telefónov.
    Každý žiak, ktorý priniesol aspoň 1 telefón, je odmenený praktickým darčekom.
    Ema Kleštincová zo 7.A patrila k najlepším jednotlivcom v rámci celého Slovenska, preto od organizátora súťaže získala tablet.
    Výhercom blahoželáme a všetkým žiakom, ktorí sa do zberu zapojili, úprimne ďakujeme a zároveň všetkých povzbudzujeme do ďalšieho ročníka zberu mobilov, ktorý bude opäť na jeseň.

• Svetový deň vody - naše aktivity

Svetový deň vody v ŠKD- aktivity pokračovali

Výstava -Gutenbergova knižnica -Apony Oponice

Šermiarsko historické predstavenie- Via Historica

Burza kníh - dopadla výborne ! Ďakujeme, že ste dali knihám druhú šancu!
    Beseda s poľovníkom

• Hodina deťom

21.3.2024 sa nám podarilo v zbierke Hodina deťom na našej škole vyzbierať pre jednorodičov sumu 116 €

Ďakujeme!

• Znie to neuveriteľne , ale naši ôsmaci absolvovali lyžiarsky výcvik (2024) na snehu! V Horskom hoteli Kráľova studňa, v nádhernom prostredí Národného parku Veľká Fatra pod vrcholom Krížna

video 1 video 2 video 3 video 4

• S radosťou Vám oznamujeme , že 1. číslo nového školského časopisu Neboj sa! nájdete na stránkach našej školy v sekcii Školský časopis v ľavom menu.
    Príjemné čítanie !
    Nápady a podnety môžete posielať na zsbojnacasopis@gmail.com! Ďakujeme !

• Súťažíme v jazykoch s WocaBee

Naša škola sa zapojila do piateho ročníka inovatívnej súťaže pre školy s názvom Jazykový WocaBee šampionát.
    Súťaž prebieha pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR a súťaží sa online v aplikácii na učenie slovíčok - WocaBee (čít. "vokebí").

Žiaci sa v aplikácii učia novú slovnú zásobu vrátane výslovnosti moderným a veľmi efektívnym spôsobom.
    V súťaži sa hodnotí usilovnosť žiakov v učení cudzích jazykov, meraná počtom bodov získaných za precvičovanie slovíčok.
    Čím viac žiaci precvičujú, tým viac bodov (za správne odpovede) získajú a viac sa aj naučia.
    Každá trieda súťaží ako tím, takže v jazykoch sa zlepšujú skutočne všetci žiaci a slovíčka sa naučia vrátane správnej výslovnosti.
    Aplikácia navyše pracuje s každým žiakom individuálne za pomoci umelej inteligencie a žiaci si ju môžu spustiť na mobile, tablete či počítači.

• Dobrý deň Slovensko. Dnes si pozrieme na mojej www.slovenskozdola.sk video: BOJNÁ.LINK NA VIDEO: https://youtu.be/UYKVax7iNjY#bojna #slovensko #slovakia #slovensko zdola #hradisko #ranc #pamiatkyZDIEĽAJTE.

• Recyklohry

Milí rodičia a žiaci!

Pripomíname Vám, že v našej škole stále prebieha zber vyradeného elektroodpadu, ktorý bude odovzdaný na recykláciu.

Ak máte doma použité batérie, tonery a vyradené malé elektrozariadenia, odovzdajte ich deťom. Deti elektroodpad vložia do zberných nádob pri vchode, príp. triednym učiteľom.
    Zbierajú sa:

použité batérie - tužkové a gombíkové batérie, batérie z mobilov, tabletov, fotoaparátov, notebookov,... Nesmú to byť: hrdzavé a poškodené batérie, nabité a nové batérie, priemyselné batérie a autobatérie

• UPOZORNENIE

Z bezpečnostných dôvodov bude školská brána ZATVORENÁ od 7,30hod. do 14.00hod.

R.Čakajda -riaditeľ školy

Vzdelávanie pre 21.storočieVzdelávanie pre 21.storočie

MY SME

• moderná škola, poskytujúca vzdelanie v súlade s európskymi trendmi, ktorá vedie žiakov ku kritickému mysleniu, spolupatričnosti a hrdosti k obci, regiónu, Slovensku a Európe, tolerantnosti a úcte a podieľa sa na výchove uvedomelých občanov, ktorí budú mať v rukách budúcnosť našej krajiny
  • V školskom roku 2024/2025 sa škola zapojí do programu FinQ
  • Od školského roka 2024/2025  sa naša škola ako jediná v topoľčianskom okrese  pripojí k viac ako 400 základným školám a začne učiť podľa nového kurikula základného vzdelávania.Od nového školského roka sa podľa nového vzdelávacieho programu začnú učiť prváci a prváčky.
  • Vízia vzdelávanie pre 21.storočie : " Učíme (sa ) samostatne myslieť a zodpovedne konať na základe hodnôt , vedomostí a dát
  • Obrátené kurikulum – vizualizácia zmeny v obsahu vzdelávania

O_nas.pdf         Ucime_inak.pdf